Відділ освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Білопільської міської ради
Міністерство освіти
і науки України
 

Інтенсив для працівників закладів освіти

Дата: 08.01.2024 09:47
Кількість переглядів: 17

Традиційно січень в освітянському календареві одночасно є місяцем підсумовування роботи за І семестр, консультацій, установчих нарад та планування роботи на друге півріччя. В умовах сьогодення взаємодія учасників освітнього процесу закладів освіти Білопільської міської, Миколаївської селищної та Річківської сільської громад відбувається у дистанційному та змішаному форматах, проте працівники закладів освіти спрямовують свої зусилля на те, щоб це не стало на заваді якості освітнього процесу.
    Із 02.01.2024 до 05.01.2024 працівниками КУ ЦПРПП Білопільської міської ради проведено зустрічі з педагогами, бібліотекарями, практичними психологами та соціальними педагогами закладів освіти Білопільської міської, Миколаївської селищної та Річківської сільської територіальних громад.     Учасниками зустрічей одностайно відзначено, що значним досягненням у сучасних умовах є участь учнів закладів освіти громад у ІІ та ІІІ етапах ХІV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, ХХІV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, ІІ та ІІІ етапах Всеукраїнських предметних олімпіад; учителів – у Всеукраїнському конкурсі «Учитель року – 2024».                           
    Педагоги обговорили результати учнівських інтелектуальних змагань, фахового конкурсу вчителів, питання викладання предметів у 6 класі НУШ, своєчасного проходження курсової перепідготовки; шкільні бібліотекарі - питання планування роботи шкільних книгозбірень на ІІ півріччя 2024 року, результати участі у професійних заходах (обласному конкурсі методичних матеріалів «Читаймо українську», Всеукраїнському місячнику шкільних бібліотек «Вірю в майбутнє твоє, Україно!»), можливості використання штучного інтелекту в професійній діяльності. Практичним психологам та соціальним педагогам було запропоновано поглибити знання та вміння з проєктивних малюнкових методик.
    Основним аспектом засідання педагогічної спільноти працівників закладів дошкільної освіти стало питання налагодження тісних комунікацій між учасниками освітнього процесу: педагогами, батьками, дітьми в дистанційному форматі. Було обговорено актуальні форми надання освітніх послуг дошкільникам – онлайн- та відео-заняття, надано покрокову інструкцію щодо їх проведення. Відзначено результативність участі педагогів-дошкільників у обласному етапі фестивалю-огляду фахової майстерності педагогів ЗДО «Світ дошкілля» (номінація «Із Україною в серці» - формуємо соціально-громадянську компетентність дітей дошкільного віку, ІІ місце, Білопільський ДНЗ «Зірочка»), перемогу у Всеукраїнському фестивалі «Сучасне дошкілля під крилами захисту» (номінація «Особистість дитини. Спортивні ігри», ІІІ місце, Білопільський ДНЗ «Зірочка»). Презентовано дидактичний посібник для дітей раннього віку «Щедра грядка» (автор Олена Литвиненко, вихователь Білопільського ЗДО «Сонечко»), який було надруковано у Всеукраїнському щомісячному науково-методичному  журналі  для батьків і педагогів «Дошкільне виховання» № 10 за 2023 рік.
Питання створення безпечного психологічного середовища в школі, яке б сприяло профілактиці й подоланні стресового стану педагогів, структуру рефлексивних бесід як інструменту підтримки психічного здоров’я вчителів, досвід роботи педагогів щодо викладання навчальних предметів та інтегрованих курсів у дистанційному форматі розглядалося під час онлайн-зустрічі з педагогічною спільнотою початкових класів.     


 « повернутися

Вхід для адміністратора