Відділ освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Білопільської міської ради
Міністерство освіти
і науки України
 

Цикл уроків "Міста Героїв. Перемоги України у війні"

Дата: 29.03.2024 09:05
Кількість переглядів: 40

Березень 2022 року став переломним моментом у повномасштабній війні росії проти України. Сили безпеки й оборони України завдяки мужності та стійкості розпочали звільнення міст і сіл, окупованих російськими військами.

21 березня 2022 року українські сили оборони, зокрема 72-а бригада, звільнили село Мощун Бучанського району Київської області. Битва за Мощун стала одним із переломних моментів в історії сучасної України.

Після переможної битви за Мощун було звільнено низку інших населених пунктів України: Макарів, Ірпінь, Гостомель, Бородянку, Ворзель, Бучу, Городню, Ягідне, Тростянець, Охтирку та інші.

2 квітня від окупантів повністю визволили Київщину й Чернігівщину, а 4 квітня – Житомирщину та Сумщину, пізніше – населені пункти Харківщини, Херсон.

 

Звільнення цих міст і сіл стало можливим завдяки героїзму українських воїнів, підтримці українського народу, ефективній координації дій Сил безпеки й оборони України, військовій допомозі з боку країн-партнерів, а також свідченням того, що український народ не здасться, буде боротися за свою свободу і перемогу.

Інформуємо, що під час робочої поїздки до Київської області Президент України Володимир Зеленський узяв участь у тематичному уроці «Міста героїв. Перемоги України у війні», який відбувся в ліцеї № 1 Гостомеля для учнів 10-х класів: https://www.president.gov.ua/news/prezident-pospilkuvavsya-zishkolyarami-gostomelya-pro-mista-89789

Зважаючи на викладене, Міністерство освіти і науки України пропонує до кінця 2023/2024 навчального року провести в закладах загальної середньої освіти для учнів середньої та старшої школи цикл уроків «Міста Героїв. Перемоги України у війні», присвячених звільненню населених пунктів різних регіонів нашої держави від російської окупації.

Під час підготовки та проведення заходів рекомендуємо використовувати такі матеріали:

Матеріали, розроблені МОН:

1. «Як говорити про російсько-українську війну в школі. Уроки стійкості, боротьби та перемог» (відповідно до підходів для різних вікових груп):

https://mon.gov.ua/ua/news/yak-govoriti-pro-rosijsko-ukrayinsku-vijnu-v-shkolimon-stvorilo-posibnik

Матеріали, створені Українським інститутом національної пам’яті:

1. Окремий розділ із матеріалами до річниці визволення (у розрізі регіонів):

https://uinp.gov.ua/informaciyni-materialy/vchytelyam/videolekciyi/osvitniyproyekt-dialogy-pro-viynu;

2. Загальний розділ «Російсько-українська війна: історичний контекст» із важливими статтями, відео, довідковими матеріалами:

https://uinp.gov.ua/informaciyni-materialy/rosiysko-ukrayinska-viyna-istorychnyykontekst

3. Рекомендації щодо проведення заходів, пов’язаних зі збереженням та вшануванням пам’яті учасників, жертв та загалом подій російсько-української війни:

https://uinp.gov.ua/pres-centr/novyny/opublikovano-metodychni-rekomendaciyivshanuvannya-pamyati-zhertv-ta-uchasnykiv-rosiysko-ukrayinskoyiviyny/zavantazhyty/zavantazhyty

4. Освітній проєкт «Діалоги про війну», створений у співпраці з Героєм України Володимиром Жемчуговим (містить методичні рекомендації до проведення уроків):

https://uinp.gov.ua/informaciyni-materialy/vchytelyam/videolekciyi/osvitniyproyekt-dialogy-pro-viynu

Матеріали Проєкту підтримки дитячого читання «BaraBooka. Простір української дитячої книги»:

1. «Терапія читанням: як говорити з дітьми про війну» (серія лекцій, інтерв’ю та публічних обговорень): https://www.barabooka.com.ua/terapiya-chitannyamyak-govoriti-z-ditmi-pro-vijnu/


« повернутися

Вхід для адміністратора