Відділ освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Білопільської міської ради

Ободівський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад Білопільської міської ради Сумської облас

Рішення Білопільської міської ради Про призупинення діяльності Ободівського навчально-виховного комплексу загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів – дошкільного навчального закладу Білопільської міської ради Сумської області

У 1826 році, з ініціативи поміщика Д. П. Бутурліна, який мав маєток у селі Хотінь, у степу, недалеко від великого бугра, що називався Обід та був оточений болотами, було засновано с. Ободи.

У це село переселилося населення із 3 сіл: Іволжино, Піщане, Павлівка. Утворилося поселення, що налічувало 120 дворів. У 1884 році була побудована деревяна церква. З того часу Ободи названо селом. Після смерті Д. П. Бутурліна всю його спадщину було передано дочці, яка була одружена з графом Строгановим. До володінь графа входило 6 сіл, це Хотінь, Кіндратівка, Піщане, Ястрибине, Павлівка. У 1886 році в селі вперше за час його існування була побудована церковно-приходська школа. Приміщення було примітивне, складалося з 3 кімнат. Одна - для вчителя, друга - для сторожа, третя - для занять із учнями. Навчалися учні всі разом. Більшість дітей через бідність батьків до школи не ходили. На цей час в Ободах налічувалось 350 дворів, кількість учнів збільшилась до 100 осіб. Під приміщення школи довелось пристосовувати селянські хати. На 1912 рік в школі працювало 5 вчителів, серед них – і земський учитель Олексієнко Борис Олексійович. Саме він підняв питання про будівництво нової школи і разом з гласним (депутатом) земства Пономаренком Савелієм Павловичем одержали підтримку члена Державної Думи Савич Павла Веніаміновича. 1913 року в новозбудованій школі ім. Столипіна розпочалися заняття в 5 класах, у яких навчалося 150 учнів.

За 100 років свого існування школа декілька разів реорганізовувалась, а саме 1913-1935 рр. - 4-річна; 1935-1961 рр. - 7-річна; 1961-1968 рр. -8-річна; 1968-1970 рр. -10-річна; 1970-2015 рр. - 11 річна.

У 2012 році Ободівську ЗОШ І-ІІІ ступенів було реогранізовано в Ободівський НВК: ЗОШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ. У дошкільному підрозділі навчально-виховного комплексу у 2019-2020 нвачальному році нараховується 6 вихованців.

Заклад укомплектовано педагогічними кадрами та обслуговуючим персоналом. Учительський колектив складається з 10 педагогів та вихователя дошкільної групи. Усі вчителі мають вищу освіту.

В Ободівському НВК обладнано кабінети української мови та літератури, німецької мови, географії, історії, математики та фізики, та три кабінети для учнів початкових класів. У закладі наявна бібліотека та музейна кімната. Є комп’ютерний клас, який обладнаний 5 комп’ютерами.

Є чим пишатися нашій школі. З її стін вийшов Герой Радянського Союзу Ракуса Дмитро Іванович.

Станом на 1 вересня 2019 року в Ободівському НВК: ЗОШ І-III ступенів – ДНЗ навчається 25 учнів.

Учительський колектив школи своїм основним завданням вважає не лише навчити учнів основам наук, а й виховати їх, як високорозвинену особистість. Учителі працюють над науково-методичною темою «Забезпечення якісної освіти шляхом впровадження інноваційних форм та методів, підвищення фахового рівня педагога як важливого чинника в реалізації державних освітніх стандартів, творчому та інтелектуальному розвитку учнів».

Протягом всього періоду існування школа виступає осередком культури, носієм кращих традицій українського народу, формує у вихованців любов і шану до батьків, Батьківщини.

Директор

Кучма Валентина Григорівна

 

 

Контакти

Код ЄДРПОУ: 24021797

Адреса: Сумська область, Білопільський район, с. Ободи, вул. Шевченка, 1а

Директор: Кучма Валентина Григорівна